Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Çene Ucu Törpüleme Ameliyatı

Çene Ucu Törpüleme Ameliyatı

 

Yüz şekillendirme ameliyatları içinde kullanılan çene ucu törpüleme ameliyatları kişinin yüz ifadesini daha canlı ve estetik açıdan daha alımlı bir hale getirmek için yapılır. Çene ucu törpüleme ameliyatları tüm dünyada sıklıkla yapılan estetik ameliyatlardır.

Çene Ucu TörpülemeÇene ucu törpüleme ameliyatları genelde burun estetiği ameliyatları ile kombine yapılır. Yüz şeklini çok fazla etkileyen iki bölgeden biri burun diğer çene dir. Çene törpüleme ameliyatları çene uzunluğunda estetik bozukluk olan hastalarımızda çene ucunda ki kemiklere uygulanan törpülemedir. Tabiki de bu kadar basit bir ameliyat değildir. Çene cerrahisi alanında uzmanlığı olan estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. 

Çene Ucu Törpüleme ameliyatı nasıl yapılır ? 

Çene ucu törpüleme ameliyatları çenesi normalden daha büyük olan hastalarda uygulanan bir yöntemdir. Yüze yeni şeklini vermek için çene ucunun özen aletler ile törpülemek suretiyle kısaltılamsıdır. Çenenin estetik görünüm açısından yüze uygun hale getirmek için burun estetiği endoskopik yüz germe ameliyatları ile birlikte yapılabilir.

Çene ucu törpüleme ameliyatı nasıl yapılır

Çene ucu törpüleme ameliyatı nasıl yapılır

Çene ucu törpüleme ameliyatı genel anestezi altında tam teşekküllü hastane ortamında yapılır. Ameliyat süresi 1,5 – 2 saat arasında sürer. Hastanın durumu ve çene için uygulanacak yöntemleri ameliyat süresini arttırabilir. Çene ucu törpüleme ameliyatları eğer içeriden yapılırsa ameliyat sonrası bir iz kalmaz. Ameliyat dıştan yapılırsa 1 – 2 cm lik pekte belli olmayan bir iz kalabilir. Ameliyat sonrası süreci tam ve doğru olarak doktorun talimatlarına göre devam edilirse izi en aza indirebiliriz. 

Çene Ucu Törpüleme Ameliyatı Sonrası 

Çene ucu ameliyatı sonrasında çene bölgesinde şişlikler morluklar oluşabilir. Bunlar geçicidir. Ameliyat sonrası ağrıyı ise verilen ilaçlarla önüne geçilir. Çene ucu törpüleme ameliyatı sonrasında hasta 2 hafta süreyle dinlenmelidir. Bu süre sonrasında işine devam edebilir. Ameliyat herhangi bir risk taşımaz. 

Çene Ucu Törpüleme Ameliyatı Yaş Sınırı 

Çene ucu normalden daha büyük olan hastalarımızın bu ameliyatı olabilir. Bu ameliyat için yaş Sınırı 20 dir. Bir insan yüzündeki kalıcı görüntüsünü yani gelişimini bu yaşa kadar tamamlar. 20 yaş ve üzeri kalıcı görünümü ortaya çıkar. Çene ucuna yapılan müdahalelerin erken yaşta yapılmasını hastanın ilerleyen döneminde ki sosyal psikolojik etkileri nedeniyle olunmasını tavsiye ediyorum. 

Çene Ucu Törpüleme Ameliyatı Fiyatları

Çene ucu törpüleme ameliyatları hakkında fiyat vermek çok zordur. Çene hastadan hastaya değişir. ve Her hasta için farklı işlemler yapılabilir. Hasta internet üzerinden değilde doktora muayene olması fiyat alma açısından daha sağlıklıdır. 

İlla ki ortalama fiyat bilgisi için çene bölgesinin fotoğraflarını bana gönderdiğiniz taktirde niye bir ortalama fiyat çıkabilir. 

Bu Sayfa 17.376 kez Ziyaret Edilmiştir.

Yorumlar (12)

  1. iyi günler
    Ben 26 yaşındayım. Yüzüm aslında küçük lakin kare bir yüze sahibim. Yan tarafta ki çene kemiklerim biraz fazla belirgin bu da beni olduğumdan kilolu gösteriyor. Estetik yapılmadan (spor, botost vb) düzeltilebilir mi?

  2. çene ve burun estetiği yaptırmak istiyorum devlet para konusunda hiç yardım ediyormu bide ücreti ne kadarburun + çene

  3. hoca cene ucunu torpületcem 1 cm lik ama hocam cok risleri varmıs kaslara sinirlere baglıymış hissizlik oluyormuş dudak yamuluyomuş dogrumu böle risk varmı hocam

  4. Çene ucunu şekillendirme istiyorum estetik açıdan.yaşım 40 psikolojik açıdan daha tatmin bir hayat istiyorum.bundan sonrası için.randevu ve tahmini fiyat bilgisi alabilir miyim lütfen

  5. Cene ucumda küçük bir bez torbası yuvarlağı var ve bunun torbulenmesi gerekiyormus bunun hakkında bilgi almak ve ücret konusunda bilgi almakta istorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir