Çene Ucu Törpüleme Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Çene ucu törpüleme ameliyatları genelde burun estetiği ameliyatları ile kombine yapılır. Yüz şeklini çok fazla etkileyen iki bölgeden biri burun diğer çene dir. Çene törpüleme ameliyatları çene uzunluğunda estetik bozukluk olan hastalarımızda çene ucunda ki kemiklere uygulanan törpülemedir. Tabiki de bu kadar basit bir ameliyat değildir. Çene cerrahisi alanında uzmanlığı olan estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Çene Ucu Törpüleme ameliyatı nasıl yapılır ? 

Çene ucu törpüleme ameliyatları çenesi normalden daha büyük olan hastalarda uygulanan bir yöntemdir. Yüze yeni şeklini vermek için çene ucunun özen aletler ile törpülemek suretiyle kısaltılamsıdır. Çenenin estetik görünüm açısından yüze uygun hale getirmek için burun estetiği endoskopik yüz germe ameliyatları ile birlikte yapılabilir.

Çene ucu törpüleme ameliyatı genel anestezi altında tam teşekküllü hastane ortamında yapılır. Ameliyat süresi 1,5 – 2 saat arasında sürer. Hastanın durumu ve çene için uygulanacak yöntemleri ameliyat süresini arttırabilir. Çene ucu törpüleme ameliyatları eğer içeriden yapılırsa ameliyat sonrası bir iz kalmaz. Ameliyat dıştan yapılırsa 1 – 2 cm lik pekte belli olmayan bir iz kalabilir. Ameliyat sonrası süreci tam ve doğru olarak doktorun talimatlarına göre devam edilirse izi en aza indirebiliriz. 

 

Çene Ucu Törpüleme

Çene Ucu Törpüleme Ameliyatı Sonrası 

Çene ucu ameliyatı sonrasında çene bölgesinde şişlikler morluklar oluşabilir. Bunlar geçicidir. Ameliyat sonrası ağrıyı ise verilen ilaçlarla önüne geçilir. Çene ucu törpüleme ameliyatı sonrasında hasta 2 hafta süreyle dinlenmelidir. Bu süre sonrasında işine devam edebilir. Ameliyat herhangi bir risk taşımaz. 

Çene Ucu Törpüleme Ameliyatı Yaş Sınırı 

Çene ucu normalden daha büyük olan hastalarımızın bu ameliyatı olabilir. Bu ameliyat için yaş Sınırı 20 dir. Bir insan yüzündeki kalıcı görüntüsünü yani gelişimini bu yaşa kadar tamamlar. 20 yaş ve üzeri kalıcı görünümü ortaya çıkar. Çene ucuna yapılan müdahalelerin erken yaşta yapılmasını hastanın ilerleyen döneminde ki sosyal psikolojik etkileri nedeniyle olunmasını tavsiye ediyorum. 

Çene ucu törpüleme ameliyatı nasıl yapılır Çene ucu törpüleme ameliyatı nasıl yapılır

Çene Ucu Törpüleme Ameliyatı Fiyatları

Çene ucu törpüleme ameliyatları hakkında fiyat vermek çok zordur. Çene hastadan hastaya değişir. ve Her hasta için farklı işlemler yapılabilir. Hasta internet üzerinden değilde doktora muayene olması fiyat alma açısından daha sağlıklıdır. 

İlla ki ortalama fiyat bilgisi için çene bölgesinin fotoğraflarını bana gönderdiğiniz taktirde niye bir ortalama fiyat çıkabilir. 

Bu Sayfa 28.365 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , ,

14 comments:

Gonca27 Şubat 2012 at 13:43Reply

iyi günler
Ben 26 yaşındayım. Yüzüm aslında küçük lakin kare bir yüze sahibim. Yan tarafta ki çene kemiklerim biraz fazla belirgin bu da beni olduğumdan kilolu gösteriyor. Estetik yapılmadan (spor, botost vb) düzeltilebilir mi?

ismail terzi18 Mayıs 2012 at 06:19Reply

çene ve burun estetiği yaptırmak istiyorum devlet para konusunda hiç yardım ediyormu bide ücreti ne kadarburun + çene

ismail terzi18 Mayıs 2012 at 06:22Reply

ödemeler taksit oolabiliyormu

adem yıldız12 Temmuz 2012 at 21:23Reply

alt çenem ufak yüzüm üçgen duruyor süreç çok sıkıntılı olr mu? estetik fiyatı ne kadar olur

burcu01 Ağustos 2012 at 12:44Reply

hoca cene ucunu torpületcem 1 cm lik ama hocam cok risleri varmıs kaslara sinirlere baglıymış hissizlik oluyormuş dudak yamuluyomuş dogrumu böle risk varmı hocam

emre20 Şubat 2013 at 02:55Reply

Hocam çene ve burun fiyat ortallama ve çene önde diş dişin uzerine gelmiyor burunda biraz skntılı

emre20 Şubat 2013 at 02:56Reply

Bu arada burcunun dedigine katiliyorum boyle bi risk varmi

emre31 Ağustos 2013 at 13:20Reply

bakalım pazartesi günü çene ucu kesimi ve torpuleme işlemi yaptırıyorum 🙂 🙂 bakalım nasıl olacak…

şeyda19 Nisan 2014 at 00:35Reply

merabalar.bende aynı işlemi düşünüyorum fakat ücret nedir ve taksit imkanı var mı

Ferah16 Mayıs 2015 at 14:01Reply

Çene ucunu şekillendirme istiyorum estetik açıdan.yaşım 40 psikolojik açıdan daha tatmin bir hayat istiyorum.bundan sonrası için.randevu ve tahmini fiyat bilgisi alabilir miyim lütfen

kerem05 Kasım 2015 at 02:00Reply

Cene ucumda küçük bir bez torbası yuvarlağı var ve bunun torbulenmesi gerekiyormus bunun hakkında bilgi almak ve ücret konusunda bilgi almakta istorum

metin yilmaz21 Şubat 2016 at 13:16Reply

cene ucu törpüleme fiyatini almak istiyorum. Lütfen bilgi verin.

Eyüp Özçelik23 Şubat 2018 at 12:59Reply

Merhaba,

Kulaklardan başlayıp aşağıa kadar çene kasların yanaklarım çok büyük ve geniş. Bunu düzeltebilir miyiz. Ve ücret konusunda makul birşey söylenirse yaptırmam gerekiyor. Ayrıca Riskleri hakkındada bilgi rica ediyoruz. Sonrasında Ömür boyu kalıcı pişmanlıklar yaşamak istemem.

admin04 Ekim 2018 at 23:07Reply

0543 241 3 241 nolu WhatsApp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz..