Çene Tümörleri

//Çene Tümörleri

[dt_divider style=”wide”/]Görsel Anlatımlı Videolar

Çene Tümörü belirtileri ;

Çene tümörleri ağızda oluşan bazen iyi bazende kötü huylu olan tümör  oluşumlardır. Genellikle oluşma nedenleri diş gelişiminde oluşan aksaklıkla beraber oluşmasıdır. En cok görülen oluşma nedenni budur.

Çene tümörünün cerrahi olarak çıkartılmaası gerekmektedir. Bu işlem tümörün büyüklüğüne göre local veya genel anestezi altında gerçekleştirilebilir.

Çene TümörleriOdontojen tümör ;

odontojen tümör ağız veya çene de oluşan tümörlerin adına verilir. Bunlar kendi aralarında yumuşak doku veya sert doku tümörleri olarak ayrılabilir. Her iki durumda da cerrahi müdehale gereklidir.

Çene Tümörlerinin tedavisi ;

çene tümörünün iyi huylu mu yoksa kötü huylu mu olduğunu anlamanın yolu patolojik incelemelerden geçer. Mikroskopik incelemelerde olarak adlandırılan bu işlemler sonrasında ancak hastanın tedavi şekli belli olur. Bu durumda ya normal tedavi yada cerrahi müdehaleye karar verilir.

Çene Tümörlerinin estetik etkisi ;

çene tümörleri yüz bölgesinde asimetrik olarak dengesizliğe yol açabilir. Bu durum sosyal çevrede ve hastanın kendine güveninde azalmalara neden olabilir. Aslında birçok estetik operasyon da olduğu gibi amaç hastanın kendini iyi hissetmesidir. Bu operasyonda amaç oluşan tümörün mutlaka tamamının alınması olmalıdır.

Çene Tümörü Ameliyatı ;

Çene tümörü ameliyatı yukarıda da bahsettiğim gibi genellikle diş gelişimi esnasında oluşan aksaklık sonucu oluşan tümörlerdir. Bunlara Ameloblastom adı verilir. Ameloblastom iyi huylu tümörler kapsamına girer. Ameliyat titizlikle yapılıp tümör hatasız alınırsa tekrar etme olasılığı oldukça düşüktür. Eksik olan veya azalan kemik yapısına çene boyu uzatma operasyonları  da gerektiğinde yapılabilir. Fakat düşük rezeksiyon yapılırsa çene tümörü tekrar nüksedebilir. Bu durumu yaşamamak için çene cerrahisi alanında ihtisas yapmış bir estetik cerrah tercih etmeniz şahsi görüşümdür.

Çene Tümörü ameliyatı sonrası ;

Çene cerrahisi fiyatları ; ameliyat tam teşekküklü bir hastanede olması şarttır. Operasyon süresi hastadan hastaya farklılık gösterebilir. aynı şekilde taburcu olma zamanıda hastaya bağlıdır. Hastanın iyileşme süreci ise bilgisayarlı tomografi yardımıyla sağlanır.

Bu Sayfa 16.497 kez Ziyaret Edilmiştir.

By | 2017-07-19T10:46:41+00:00 Mart 22nd, 2011|Çene Tümörleri|2 Comments

About the Author:

2 Comments

  1. s.kara 14 Kasım 2011 at 16:43 - Reply

    merhaba benim üst damakta kemik büyümesi oldu ve hastanede test yapildi iyi huylu tümör dediler sonra alti ay icinde daha fazla büyüdü gözümü rahatsiz etti hastaneye gittim hemen ameliyat dedi doktor ve ameliyat oldum göz kemigimin altina titan diye bir sey koydular icinden eger bir daha büyürse gözüme zarar vermesin diye simdi yini biraz büyüdü röntken cekildim su anda gözüme zarar vermiyormus
    doktor bana diyor istersen büyüyen kemigi alalim istemezsen kalsin tekrar alinirsa birdaha büyürmü ben ameliyat icin kararsizim sizce neyapmalim bana yazarsaniz tesekkürler

  2. omid far 07 Ocak 2014 at 11:35 - Reply

    merheba benim arkadasim gecmis olsun sana soylemeliyimki ben iranda senin durumunda olan bir yakinim var ve kendisi defalarca ameliyat olmasina ragman yinede kemik uzamis ve poreblem yaratmis bunu ilave etmeliyim ki kasdim seni umutsuzluga sevk etmek degildir fakat ameliyat bir cozum olmiyor

Leave A Comment

Danışmanı Ara
WhatsApp ile Sor - Fiyat İste ⠀⠀⠀⠀⠀⠀