Yasal Uyarı 2017-03-24T09:17:57+00:00

www.esteport.com sitesi herhangi bir ticari kaygı ve emel taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri ve meslektaşlarımızı bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlıkla ilgili bilgilendirme amaçlı bir site olup, sağlık-tedavi hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir.

Bu sitedeki yazılanlar tamamen bilgilendirme amaçlı olup  hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz, kesinlikle doktor muayenesinin yerini tutamaz. Gerçek bir muayene, teşhis ve tedavi için, hasta ve doktorun biraraya gelmesi ve tam bir fizik muayene yapılması, gerekiyorsa bazı tahlil ve filmler istenmesi gerekir. Bu sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten site kurucusu (Op. Dr. Ali MEZDEĞİ – Plastik ve estetik cerrahi uzmanı) yasal sorumluluk altında değildir. Bu site içeriğinin bu amaçla(tanı ve tedavi) kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir, siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.

Bu sitedeki bilgiler sıklıkla güncel hale getirilmektedir, ancak her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçinin kendisi  tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi ve karar vermesi doğru olur.  Op. Dr. Ali MEZDEĞİ’ nin tanı ve tedaviler hakkında bilgileri, fikirleri veya uygulamaları, yeni bilimsel gelişmelere paralel olarak değişebilir. Dolayısıyla web sitesinde yazılanlarOp. Dr. Ali MEZDEĞİ’ nin en güncel uygulamalarını ya da görüşlerini içermeyebilir, bu konularda bilimsel gelişmeler ışığında değişiklikler olabileceğini belirtmek isteriz.

Hakkında bilgi verilen tüm cerrahi işlemler, hastane ortamında ve steril ameliyathane şartlarında yapılan işlemlerdir.  Site yazarı Op. Dr. Ali MEZDEĞİ, sitede hakkında bilgilendirme yazısı bulunan cihazların, yada ilacın satışını yapmamaktadır. Sitede adı geçen hiç bir firma ile ortaklığı yada sponsorluk ilişkisi bulunmamaktadır. Sitede, tüm estetik uygulama ve medikal cihazlar hakkında bilgi verilirken mümkün olduğu kadar, o uygulama, ameliyat yada medikal cihazın tüm alternatifleri hakkında da bilgi verilmeye çalışılmıştır ve bu bilgiler herhangi bir reklam yada tavsiye amacı taşımamaktadır.

T.C. Devleti yasaları gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası resimleri yayınlanmamaktadır. Bu sitede anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sağlıklı ve doğru sonuç almak için mutlaka konuyla ilgili bir uzman doktora başvurunuz.

Op. Dr. Ali MEZDEĞİ’ye ait olan www.esteport.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır ve sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz, kopyaların herhangi bir mecrada kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz. Bu sitedeki yazılanlar Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi branşıyla alakalı referans kitaplara, yayınlanan bilimsel dergilere, bilimsel kongrelerden elde edilen bilgilere ve Op. Dr. Ali MEZDEĞİ’ nin tıbbi bilgi – bilimsel tecrübelerine göre hazırlanmıştır, teyidi için ve kişiye özel bilgi edinmek için sahibine soru sorulabilir.  Burada verilen bilgilere dayanarak başkaları tarafından uygulanan tedaviler konusunda hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Burada verilen bilgiler, tıbbi bir uygulama, tedavi ya da ameliyat için yol gösterici ya da dayanak olamaz.  Sitenin içeriği, bahsedilen estetik ameliyatları ve kozmetik uygulamaları gerçekleştirmeye yönelik profesyonel anlamda öğretici-eğitici bilgiler değildir. Ehil olmayan kişilerin buradaki bilgilerden yararlanarak uygulayacakları girişimlerin sonuçlarından site kurucusu (Op. Dr. Ali MEZDEĞİ- Estetik,Plastik ve Rekonstrüktifcerrahi uzmanı) sorumlu değildir.

Site ziyaretçileri soru sorma formları, yada e-mail yolu ile site kurucusuna (Op. Dr. Ali MEZDEĞİ) soru sorabilirler; bu sorulara sorunun içeriğine göre  genel bilgiler şeklinde veya kişiye özel detaylı şekilde cevap yazılmaktadır ya da soruyu soran telefon görüşmesiyle bilgilendirilmektedir; sorulara cevap olarak reçete yerine geçebilecek ilaç tavsiyesi yapılmamaktadır, ilaç ismi verilmemektedir. Bu site kişisel yada ticari bir site değildir; site kurucusunun (Op. Dr. Alİ MEZDEĞİ Estetik- Plastik cerrahi uzmanı) kendisinin, yaptığı ameliyatların, çalıştığı hastane, kliniğin ya da muayenehanesinin tanıtımı amacıyla yada maddi gelir elde etmek amacıyla oluşturulmamıştır. Sitenin oluşturulması sırasında hiç bir firmadan maddi destek alınmamıştır. Siteye hiç bir şekilde reklam alınmamaktadır. Bu web sitesinin tek kuruluş amacı, internetin de asıl fonksiyonu olan, bilginin ücretsiz paylaşımı ve toplumun bilgilendirilmesidir. Site, bu sebeple, sadece ülkemizdeki toplumsal gelişime katkıda bulunmak amacıyla, hiç bir karşılık beklenmeksizin hazırlanmıştır. Sitenin içeriği uzman doktor (Op. Dr.  Ali MEZDEĞİ- Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi uzmanı) tarafından hazırlanmıştır. Siteden faydalanmak için üye olmak yada herhangi bir ücret ödemek gerekmez. Siteye erişim serbest ve anonimdir, kısıtlama olmaksızın herkes ulaşabilir. Site içeriği sürekli güncelleştirilmeye çalışılmaktadır. Yine de sitedeki hiç bir yazının tam ve eksiksiz olduğu garanti edilmemektedir. Sitedeki herhangi bir konu hakkında daha geniş bilgi sahibi olmak için bir uzman doktora başvurmalısınız.

Sitede sunulan içerik, grafik, görüntü, video, link, bilgi ve diğer materyaller, yalnızca (18 yaş ve üzeri) ziyaretçileri aydınlatma ve bilgilendirme (ameliyatlar, uygulamalar, kullanılan ilaçlar ve cihazlar hakkında bilgilendirme) amacı taşımaktadır; herhangi bir yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu amaçla tüm tedavi alternatifleri, ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler hakkında bilgiler verilmektedir. Sitede uzman doktorlara yönelik olarak önemli bilimsel toplantı duyuruları, önemli web sitesi linkleri, estetik ve plastik cerrahi ile ilgili güncel haberler yayınlanmaktadır.

Site ziyaretçileri, siteyi kullanmaya başladıklarında yukarıda yazanları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

Tüm web sitesinin tasarımının aşağıda sıralanan kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir.

“1928 tarihli, 1219 sayılı tababet ve şuabatı sanatlarının tarzı icrasına dair kanun”

“Türk Ticaret Kanunu”

“HON-Code” (Health on net) kriterleri

“6023 sayılı Türk Tabipleri Birliği Yasası”

“Türk tıbbi deontoloji tüzüğü”

“Hasta hakları yönetmeliği”

“Türk Tabipleri Birliği Etik Kuralları”

“Beşeri Tıbbi Ürünlerin Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik”

“Türk Ceza Kanunu”

“Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu”

Telefon ET
DirectionsWhatsApp